Katowice – salon łazienek czy hurtownia kamienia

łazienka

Kiedy stajemy przed zadaniem generalnego remontu mieszkania, budowy domu czy nawet odświeżeniu części naszego lokum, jako pierwszy punkt na liście wybieramy szukanie inspiracji. Zazwyczaj mniej więcej wiemy, jaki efekt chcemy osiągnąć, ale możliwość spojrzenia na konkretne aranżacje jest nieoceniona. Poszukując inspiracji, przeglądamy Internet, katalogi produktów, odwiedzamy salony wnętrz, hurtownie budowlane, czasem pytamy o porady architektów czy dekoratorów. Koniec końców dochodzimy do wniosku, że jest tak wiele różnych projektów, stylów wnętrzarskich, materiałów dekoracyjnych, że samo oglądanie ich wszystkich nie tylko zajęłoby nam lata, ale na dodatek nie jest wystarczające. Płytki podłogowe, panele MDF, deski, kamień naturalny i inne materiały wykończeniowe, których po zamontowaniu nie sposób wymienić ot tak, należy nie tylko obejrzeć na zdjęciach, ale także wziąć je do ręki i poczuć, czy dany materiał będzie nam odpowiadał, czy może jego jakość nie jest wystarczająca. Dlatego wielu z nas wybiera się do hurtowni kamienia, a jeszcze inni decydują się na salon łazienek. Tego typu salony wnętrz zdobywają uznanie za to, że materiału można nie tylko dotknąć, ale także zobaczyć go w przykładowej realizacji. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy salony łazienek w Katowicach oraz innych miastach są odpowiednim miejscem do zakupów.

Salony łazienek Katowice – wady i zalety

Przede wszystkim warto zauważyć, że salony łazienek są jedynie pośrednikami, którzy nie mają własnych stanów magazynowych, ponieważ nie są bezpośrednimi importerami produktów, które sprzedają. W praktyce oznacza to tyle, że wszelkie płytki kamienne czy inne materiały wykończeniowe są droższe niż te w hurtowniach.

Drugą sprawą jest z kolei to, że często materiał, który pięknie wygląda na realizacji w salonie wnętrzarskim, nie będzie pasował do naszego wystroju wnętrz. Inne oświetlenie, metraż, inne dekoracje i dostęp do naturalnego światła dziennego sprawią, że płytki kamienne, które prezentują się idealnie w salonie łazienek, w naszej łazience będą wyglądały źle. Dlatego właśnie zdecydowanie lepiej wybrać się do hurtowni kamienia, która ma przewagę nad salonami wnętrz. Materiały w hurtowni są tańsze, a pracownicy doskonale znają produkty, które sprzedają, dzięki czemu będą w stanie doradzić Ci najlepiej jak to możliwe.

płytki na podłodze

Hurtownia kamienia Katowice – gdzie kupić tanie płytki kamienne?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić płytki kamienne w Katowicach, to zdecydowanie poszukaj hurtowni kamienia, która jest bezpośrednim importerem materiałów. Dzięki temu nie tylko kupisz produkty w możliwie najniższych cenach, ale także będziesz mieć pewność, że każda płytka jest najwyższej jakości.

Drugim pytaniem w temacie zakupu płytek jest to, jakie płytki kupić. Płytki kamienne czy płytki ceramiczne? To bardzo ważne zagadnienie, ponieważ oba rodzaje zasadniczo się od siebie różnią. płytki ceramiczne nadają się jedynie do stosowania wewnętrznego. Są cienkie, zaczynają szybko pękać pod wpływem zmiennych warunków pogodowych. Dodatkowo płytki ceramiczne najczęściej są gładkie, co sprawia, że pod wpływem wilgoci czy przymrozku robią się śliskie, a stąd już jedynie o krok od poślizgnięcia się na nich i tragedii.

Najlepszym wyborem do zastosowania zewnętrznego są płytki gresowe, które również są rodzajem płytek ceramicznych, ale mają zupełnie inny sposób powstawania. Gres powstaje ze sprasowanej pod wysokim ciśnieniem i wypalonej w 1200 stopniach Celsjusza kamionki kamiennej. Płytki gresowe są trwałe, można kupić takie, które bardzo dobrze imitują wzory kamienia lub drewna – na pierwszy rzut oka trudno jest je odróżnić od oryginału. Panele czy deski drewniane puchną pod wpływem wody, na którą odporne są płytki gresowe. Warto pamiętać jednak, aby kupować płytki ceramiczne o grubości co najmniej 20 mm, bo tylko to da gwarancję, że nie będą odpadały i będą odpowiednio chroniły klej.

mozaika na ścianach w łazience

Granit Katowice – najtrwalszy materiał do wykańczania domu

Bardzo docenianym i uwielbianym przez sprzedawców i architektów materiałem jest granit. Nic w tym dziwnego – granit to najtrwalszy materiał dekoracyjny i wykończeniowy. Powstaje w wyniku stygnięcia lawy w 1400 stopniach Celsjusza. Dzięki temu jest niesamowicie trwały, odporny na wszelkie uszkodzenia, nie straszne mu są zmienne warunki atmosferyczne, kwasy czy promienie UV. Z granitu można wykonać schody granitowe zewnętrzne, schody granitowe wewnętrzne, granitowe blaty kuchenne, granitowe blaty łazienkowe, granitowe parapety zewnętrzne, granitowe parapety wewnętrzne, granitowe okładziny kominkowe czy posadzki granitowe. Dodatkowo można wybrać, czy interesuje nas granit polerowany, granit płomieniowany, granit satynowany, granit piaskowany czy lappato. Szeroka gama wzorów i kolorów oraz zróżnicowana cena granitu sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.

pokój z krzesłami