Mieszkanie na Białołęce – dlaczego warto je kupić?

maly dom z klocków na trawniku

Planując zakup nowego mieszkania w Warszawie, warto mieć na uwadze nie tylko modne dzielnice takie jak Śródmieście czy Żoliborz, ale również lokalizacje bardziej oddalone od centrum. Jednym z takich miejsc jest Białołęka – oto najważniejsze przesłanki przemawiające na jej korzyść.

Dynamiczny rozwój

Białołęka to jedna z najprężniej rozwijających się części Warszawy. W przeciągu ostatnich paru lat zmieniła swoje oblicze nie do poznania – oczywiście jak najbardziej na plus. Realizowanych jest tu mnóstwo inwestycji mieszkaniowych i nie tylko, powstają nowe placówki edukacyjne oraz systematycznie przybywa punktów handlowo-usługowych. Przedstawiciele firmy Ronson, dla której Białołęka jest atrakcyjną lokalizacją inwestycyjną, podkreślają, że jest to dzielnica z ogromnym potencjałem. Jest tu dużo zieleni oraz terenów rekreacyjnych, co sprawia, że mieszkania tu kupują nie tylko rodziny z dziećmi.

Sprawny dojazd do centrum

Dawno już minęły czasy, gdy dojazd z Białołęki do centrum był sporym wyzwaniem. Obecnie dzielnica ta jest znakomicie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta – w głównej mierze za sprawą metra, które dociera do stacji Młociny i pozwala dostać się do Śródmieścia w niecały kwadrans. Duże znaczenie w omawianym kontekście miały także uruchomienie mostu Curie-Skłodowskiej oraz modernizacja ulicy Modlińskiej i remont trasy Toruńskiej.

Bogata oferta deweloperów

Zróżnicowany standard mieszkań, wybór od kawalerek po luksusowe apartamenty oraz liczne udogodnienia – o to dna obecnie każdy deweloper. Białołęka ma w zakresie nowych mieszkań bogatą ofertę, która jest bardzo atrakcyjna cenowo. Z racji na większą odległość od centrum ceny nieruchomości są tutaj niższe. To również bardzo istotny powód, dla którego warto rozważyć zakup mieszkania w tej dzielnicy. Jest ona świetnym miejscem do życia nie tylko dla rodzin, ale dla każdego, kto na co dzień, po pracy, chce odpocząć od wielkomiejskiego hałasu. Wypada też nadmienić, że mieszkanie na Białołęce z powodzeniem można przeznaczyć na wynajem.