Mieszkanie od dewelopera – co musisz wiedzieć?

Kupowanie mieszkania od dewelopera w bloku

Artykuł partnera.

Decyzja o zakupie mieszkania musi być podjęta rozważnie. Istnieje wiele korzyści, ale także pewne wady przy wyborze pomiędzy nowymi nieruchomościami lub tymi na rynku wtórnym do remontu. Jeśli chcesz mieć możliwość zaprojektowania swojego nowego mieszkania od początku do końca, kup nieruchomość w stanie deweloperskim. Pozwala to na pełną elastyczność, jeśli chodzi o umeblowanie i wystrój, ponieważ nie będzie tam już zainstalowanych rzeczy, które nie pasują do twojej koncepcji. Co trzeba wiedzieć przed kupnem mieszkania od dewelopera?

Jak szukać?

Przede wszystkim warto wiedzieć, jak szukać. W dzisiejszych czasach jest to oczywiście bardzo proste, potrzebny jest bowiem głównie dostęp do internetu. Warto wpisać w wyszukiwarkę interesujące nas miejsce i znaleźć na przykład dewelopera w Krakowie. Interesujące nas agencje dodajmy do zakładek i przeglądajmy pojawiające się na nich ogłoszenia.

O tym musisz pamiętać

Kupno mieszkania to duża inwestycja, dlatego warto przed wyborem upewnić się w kilku kwestiach. Jakich?

Jak wygląda mieszkanie? 

Oczywiście musimy się upewnić, czy mieszkanie odpowiada naszym potrzebom. Bardzo ważne jest to, jaką ma ono powierzchnię, ile pomieszczeń, jak są rozlokowane. Zwróćmy uwagę na okna! Ekspozycja na światło jest bardzo istotna. Warto sprawdzić, czy mieszkanie będzie jasne, czy każde pomieszczenie jest oświetlone w sposób, którego oczekujemy.

Lokalizacja

Wybierając miejsce zamieszkania, należy wziąć pod uwagę nie tylko to, co znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie, ale także to, jak łatwo będzie można dostać się do środków transportu publicznego i innych udogodnień. Ponadto warto się upewnić, jak wygląda kwestia parkingu, wyjazdu z osiedla, jakie są plany zagospodarowania przestrzennego.

Dokładne sprawdzenie dewelopera

Aby wybrać wiarygodnego dewelopera, warto sprawdzić jego dotychczasowe inwestycje i zapoznać się z opiniami osób, które zdecydowały się na zakup nieruchomości od tej firmy. Im więcej zakończonych inwestycji, tym mniejsze ryzyko związane z ewentualną błędną decyzją z twojej strony!

Gdy szukasz mieszkania, ważne jest, abyś przeprowadził badania na temat dewelopera i jego poprzednich inwestycji. Jeśli unika on podania jakichkolwiek konkretnych informacji o tym, gdzie powstały inne jego inwestycje lub jakie materiały zostały użyte do budowy mieszkań, to może się okazać, że dzieje się coś podejrzanego! Dobrym pomysłem przed zainwestowaniem tysięcy złotych w zakup nieruchomości jest obejrzenie poprzednich realizacji.