Pawilon ogrodowy – z oknami czy bez?

Postawiony duży pawilon ogrodowy

Artykuł partnera.

Nadchodzi wiosna, w zasadzie patrząc za okno możemy uznać, że coraz bardziej rozgaszcza się w naszych ogródkach. Zastanawiasz się nad tym, żeby ożywić swój ogród i zacząć sprowadzać do niego gości, ale nie wiesz, jak zapewnić im bezpieczeństwo w razie zmiany pogody?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na organizację imprez w otwartej przestrzeni, w miejscach pozbawionych zadaszenia i innych form ochrony przed opadami. Dlatego też z pomocą przychodzą producenci namiotów. Pawilony ogrodowe pozwolą zorganizować swoim gościom bezpieczną przestrzeń. Na co zwrócić uwagę podczas wyborów? W jakich sytuacjach można z nich skorzystać? Podpowiadamy!

Pawilony ogrodowe – co to jest?

Zanim omówimy, na czym skupić się wybierając pawilon ogrodowy, wyjaśnijmy szybko, czym on jest. Pawilony ogrodowe to w najprostszych słowach plandeki o konkretnych walorach rozciągnięte na stalowej konstrukcji. Dzięki tej technice obiekt jest lekki i łatwy w montażu oraz transporcie, a dodatkowo można go bez problemu przechowywać w złożonej formie w czasie, kiedy nie jest używany. 

Czy tego rodzaju namiot będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwo uczestnikom imprezy? Warunkiem jest odpowiednie rozłożenie wszystkich elementów, jednak nie wymaga to również doktoratu z politechniki. Pawilony ogrodowe dascompany.com to rozwiązanie, dzięki któremu łatwo i szybko dostosujesz przestrzeń pod różne wymagania swoich gości, a do tego będziesz mieć pewność, że pawilon ogrodowy jest bezpieczny i solidny.

Pawilony ogrodowe z oknami – tak czy nie?

W ofercie producenta pawilonów ogrodowych znaleźć można wersje z oknami oraz pozbawione ich. Który z nich będzie najlepszym wyborem? Jak zawsze, również w tym przypadku zależy do Twoich potrzeb i tego, jakiego rodzaju imprezy zamierzasz organizować przy pomocy pawilonów ogrodowych.

Wersja z oknami pozwala na rozjaśnienie wnętrza za pomocą światła dziennego, dzięki czemu nawet w przypadku chwilowej niepogody, można schronić się wewnątrz i cieszyć się widokami zza okna. Pawilony ogrodowe z pełnymi ścianami nadal umożliwiają wpuszczenie do środka światła dziennie – wystarczy podnieść jedną ścianę – a dodatkowo znajdą zastosowanie w sytuacjach, kiedy dzienne światło wewnątrz byłoby niekorzystne, jak podczas niektórych sesji zdjęciowych.