Stawiamy ogrodzenia frontowe

Postawione czarne ogrodzenie frontowe

Niewątpliwą wizytówką naszych posesji są ogrodzenia frontowe. Nie ma posiadacza działki, który nie chciałby się wyróżnić taką budowlą. Żeby zaspokoić gusta klientów producenci prześcigają się w produktach, które mogą zaspokoić nawet tych najbardziej wybrednych klientów.

Wybór ogrodzenia nie jest sprawa prostą

Do dyspozycji mamy  ogrodzenia frontowe drewniane, murowane, nowoczesne metalowe czy z klinkieru, a nawet takie, które przypominają budowle z kamienia. Bramy i furki współczesnych płotów mogą być proste lub bardziej dekoracyjne. Jest absolutnie zrozumiałe, że dla większości osób ogrodzenia frontowe są często większym wyzwaniem niż projekt budynku. Budując ogrodzenia frontowe jedynym bólem głowy jest jaki wzór wybrać.  Rynek producencki zaspokoi każdy gust. Producenci prześcigają się, by spełnić nasze marzenia.

Dla nowoczesnych budynków – nowoczesne ogrodzenia frontowe

Do projektów nowoczesnych domów jednorodzinnych dobrze jest wybrać równie nowoczesne ogrodzenia frontowe . Właściciele takich budynków najczęściej decydują się na ogrodzenia frontowe kute. Forma takiego ogrodzenia jest zazwyczaj minimalistyczna, prosta w konstrukcji i pozbawiona zdobień. Forma w duchu modernizmu. Producenci ogrodzeń często oferują ogrodzenia frontowe kute połączone z innym rodzajem ogrodzenia na pozostałej części posesji. Taki wariant jest tańszy, bo trzeba pamiętać, że cena ogrodzeń kutych jest wysoka z uwagi na cenę materiału i pracochłonność. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie poziomego układu sztachet w ogrodzeniach kutych.

Ogrodzenia frontowe palisadowe

Ten rodzaj ogrodzenia także stosuje się do współczesnych form nowo stawianych obiektów budowlanych. Takie ogrodzenia frontowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Formę i kształt dobieramy do architektury budynku. Ogrodzenia frontowe palisadowe można mogą być pionowe lub poziome. Można dobrać także szerokość prześwitów między lamelami. Wąskie prześwity dają wrażenie ciężkości i masywności, ale świetnie izolują od hałasu i gwarantują prywatność. Szerokie prześwity jest lżejsze. Daje mniej prywatności, ale zapewnia wrażenie przestronności.