Wymiana okien – kiedy warto to zrobić?

Wymiana i montaż nowych okien w domu

Wymiana okien może być podyktowana wieloma czynnikami – wiekiem stolarki okiennej, jej stanem czy poczuciem potrzeby modernizacji. Wtedy można skorzystać z pomocy firm, które zajmują się stricte wymianą okien, jak również firm, które zajmują się sprzedażą i montażem okien.

Przesłanki do wymiany okien na nowe

Jednym z powodów dla których możemy chcieć wymienić okna, jest znaczące zmniejszenie ich efektywności w takich aspektach jak izolacja termiczna czy dźwiękowa. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku niższych temperatur, kiedy wyczuwalne są np. powiewy zimnego powietrza z różnych części okna. W przypadku problemów ze szczelnością może dochodzić również do podwyższenia ilości hałasu, który przedostaje się przez okna.

Kolejną przesłanką może być stan naszych okien. Niekiedy zdarza się, że przez lata eksploatacji doprowadzimy sami lub dojdzie samoczynnie do uszkodzeń okien, które mogą wpływać na ich wygląd lub funkcjonalność. Zużycie również może wpływać na ich wygląd, co sprawia że wymiana okien może być związana stricte z ich wyglądem i naszymi odczuciami estetycznymi.

Wymiana okien Warszawa – do kogo się zgłosić?

Kiedy zdecydujemy się na wymianę, trzeba podjąć decyzję – komu zlecić wykonanie tej usługi. Naturalnym wyborem może okazać się montaż, który zlecimy firmie, w której dokonamy zakupu nowych okien. Niektóre oferują możliwość skorzystania z montażu w cenie zakupu okien, inne mogą wymagać dokonania dodatkowej opłaty.

Jeżeli interesuje nas wymiana okien w Warszawie, możemy zapoznać się m.in z ofertą  firmy Medrus, która oferuje zarówno sprzedaż, montaż, jak i serwis okien. To duży atut, ponieważ kupując okna w jednym miejscu, można skorzystać z kompleksowych usług.

Ile kosztuje wymiana okien?

Ceny są zróżnicowane nie tylko w zależności od regionów kraju, ale także firm, które świadczą takie usługi. Koszt wymiany okien może zatem zaczynać się od kilkuset złotych, a górna granica będzie uzależniona od ich ilości, rodzaju i zaawansowania prac. Należy pamiętać, że wymiana czy pierwsze obsadzenie okien, powinno zostać wykonane dokładnie i zachowaniem należytej staranności. Źle obsadzone okna, nawet najwyższej klasy, nie będą w pełni spełniać swojego zadania. Dlatego nawet jeżeli trzeba będzie nieco zapłacić – warto to zrobić, jeżeli będziemy mieć pewność, że usługa zostanie w pełni prawidłowo wykonana.