Drzwi antracytowe — czy to dobry wybór na drzwi wejściowe?

Szare drzwi wejściowe do domu

Kupując drzwi wejściowe, należy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Ważne są nie tylko parametry techniczne, wymiary i wzór, ale i kolor. Myślisz o czymś uniwersalnym i nowoczesnym? Postaw na antracyt — czyli najmodniejszy kolor ostatnich sezonów!

Szary to jeden z tych kolorów, które pasują właściwie do wszystkiego. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta barwa zdominowała nowoczesne budownictwo. Szary ma jednak naprawdę wiele różnych odsłon. A jedną z nich jest właśnie antracyt. Głęboki, efektowny, a przede wszystkim wyjątkowo uniwersalny — tak można opisać go w skrócie. Zastanawiasz się, czy drzwi zewnętrzne szare sprawdzą się w Twoim domu? Zobacz więc, jakie korzyści wiążą się z tym rozwiązaniem.

Antracyt — drzwi w odcieniu szarości

Antracyt to kolor o dość tajemniczej nazwie. Nic dziwnego, jeśli do tej pory nie spotkałeś się jeszcze z takim określeniem, ponieważ na co dzień rzadko się go używa. W przeciwieństwie do branży budowlanej i wnętrzarskiej, gdzie stanowi bardzo popularne określenie jednego z odcieni szarości.

Mówiąc dokładnie, barwa ta to bardzo intensywna szarość, przypominająca grafit. Antracytowy jest jednak znacznie bardziej głęboki, elegancki i wielowymiarowy. Blisko mu też do czerni, jednak jest on znacznie łagodniejszy. Szare drzwi zewnętrzne będą więc doskonałym wyborem, jeśli szukasz modeli w ciemnych, a jednocześnie oryginalnych kolorach.

Szare drzwi wejściowe — zalety

Drzwi zewnętrzne szare to wybór zapewniający szereg korzyści. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę, że antracyt daje bardzo dużo możliwości w zakresie aranżacji. Genialnie pasuje do projektów o nowoczesnym designie. Jednocześnie jednak równie dobrze wpisuje się w styl klasyczny, tworząc świetne kompozycje z eleganckimi detalami wykończeniowymi.

Ponadto antracyt to kolor wyjątkowo uniwersalny. Naprawdę rzadko zdarza się, aby jedna barwa tak skutecznie zestawiała się z wieloma innymi kolorami i stylami. Dlatego też wybór szarych drzwi wejściowych pozwoli Ci znacznie ułatwić dopasowanie pozostałych elementów.

To jednak nie wszystkie zalety, jakie posiada antracyt. Drzwi w tym kolorze gwarantują też bardzo łatwe i sprytne utrzymanie czystości. Ten odcień szarości doskonale kamufluje bowiem wszelkie nieczystości. Po prostu ‘’nie widać’’ na nim zabrudzeń tak dobrze, jak na powierzchniach czarnych, białych, czy też brązowych. Nie musisz więc nieustannie pamiętać o ich myciu. Wystarczy, że zrobisz to jedynie raz na jakiś czas.

Drzwi zewnętrzne szare — czy to dobry wybór do Twojego domu?

Zastanawiasz się, czy drzwi zewnętrzne szare będą pasować do Twojego domu? Dzięki wspomnianej już wcześniej uniwersalności można śmiało stwierdzić, że na pewno. Postaw na antracyt, jeśli nie lubisz monotonni i cenisz sobie nowoczesność połączoną z klasyką. Ta barwa to też strzał w dziesiątkę, jeśli chcesz mieć pewność, że za kilka lat Twój dom wciąż będzie prezentować się doskonale i świeżo. Antracytowy to bowiem jeden z tych kolorów, które się ‘’nie starzeją’’.

Masz wrażenie, że antracyt to dokładnie to, czego szukałeś? W kolekcjach CAL znajdziesz duży wybór drzwi w tym kolorze. Nie czekaj — sprawdź nasze propozycje.