Dlaczego warto wybrać zbiorniki na deszczówkę?

Zbiornik na deszczowke

Zbiorniki na deszczówkę to nie tylko ekologiczne rozwiązanie. W końcu korzystanie z darów natury zapewni Ci też wiele korzyści ekonomicznych, a do tego zyskasz naprawdę wyjątkową ozdobę do ogrodu. Przekonaj się, jakie zalety mają takie zbiorniki i wybierz opcję, dopasowaną do Twoich potrzeb!

5 korzyści, jakie zapewniają zbiorniki na deszczówkę

Oszczędność pieniędzy

Podczas burzy czy po prostu opadów deszczu statystycznie może spaść nawet 180 litrów wody. Dokładnie taka ilość jest potrzebna do 20 spłukań toalety. Zatem pomyśl, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, jeśli do tego celu będziesz wykorzystywać deszczówkę.

Wspieranie środowiska naturalnego

Chcesz jeszcze częściej czerpać z tego, co oferuje matka natura? Zbiorniki na deszczówkę pomogą Ci w tym. W końcu niegromadzenie wody opadowej wiąże się ze sporym marnotrawstwem, tym bardziej że możesz ją wykorzystać na tak wiele sposobów. Dlatego, jeśli filozofia less waste lub zero waste nie jest Ci obca, to powinieneś skorzystać z deszczówki.

Poprawa kondycji roślin

Czy wiesz, że woda opadowa jest znacznie zdrowsza dla roślin, niż ta prosto z kranu? Deszczówka jest miękka, a do tego pozbawiona chloru, co sprawia, że idealnie nadaje się do podlewania kwiatów, drzewek owocowych czy krzewów. Poza tym taka woda jest bogata w substancje odżywcze, dzięki czemu Twoje rośliny będą jeszcze lepiej rosły.

Oryginalny dodatek do ogrodu

Współczesne zbiorniki na deszczówkę są naprawdę oryginalne, a do tego zachwycają swoim wyglądem. Po prostu stanowią ciekawą ozdobę, która podkreśla charakter ogrodu. Wystarczy, że zdecydujesz się na odpowiedni kolor, kształt, wielkość oraz wzór. Jeśli zależy Ci na minimalistycznym i nowoczesnym rozwiązaniu, to postaw na zbiorniki w odcieniu szarości. Doskonale sprawdzą się również modele imitujące kamień. Masz brązowe meble ogrodowe? W takim razie zdecyduj się na zbiorniki w lekko rdzawym kolorze, swoim kształtem przypominające beczki lub terakotowe wazony.

Ogromne zastosowanie deszczówki

Czy wiesz, że wodę deszczową możesz wykorzystywać na różne sposoby? W końcu posłuży Ci nie tylko do podlewania roślin, ale również do mycia samochodu. Dzięki temu zaoszczędzisz podwójnie. Po pierwsze nie zapłacisz za myjnię, bo sam wykonasz to zadanie. Po drugie skorzystasz z wody opadowej, więc nie narazisz się na większe zużycie. Poza tym woda deszczowa ma naprawdę sporo zastosowań. Dodatkowo możesz ją w zupełnie naturalny sposób nagrzać. Wystarczy, że postawisz zbiornik na słońcu, a następnie tą wodą umyjesz psa, wypierzesz dywan lub spłuczesz toaletę!