Jak stworzyć nowoczesną aranżację ogrodu? O czym należy pamiętać przy wyborze mebli do ogrodu?

Stworzona nowoczesna aranżacja ogrodu

Artykuł partnera.

Ogród może być naszym azylem i miejscem, w którym bardzo chętnie przebywamy. Jednak, aby tak było potrzebna jest aranżacja, która zachwyca estetyką i funkcjonalnością. Ważne są zatem przemyślane nasadzenia, odpowiednio dobrane do siebie gatunki roślin, ale i elementy małej architektury ogrodowej takie jak dobudowane tarasy czy altanki, czy też meble ogrodowe. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak stworzyć nowoczesną aranżację ogrodu, na co trzeba zwrócić uwagę oraz jak wybrać odpowiednie meble ogrodowe.

Nowoczesna aranżacja ogrodu krok po kroku

Zanim zacznie się urządzać taras czy wypełniać altankę ogrodową, trzeba rozpocząć od podstaw. Po pierwsze warto sporządzić projekt, a nawet symulację ogrodu. Dzięki temu będzie wiadomo jak kwiaty, krzewy, drzewa czy byliny będą się ze sobą komponować. Oczywiście w ten sposób lepiej przeanalizuje się potrzeby roślin dotyczące stanowiska, ale i gleby. Uniknie się sytuacji, gdzie jedne rośliny będą zagłuszać inne. Na pewno w nowoczesnym ogrodzie można postawić także na minimalizm i w tym przypadku po posadzeniu trawy wysypuje się jedynie ozdobny kamyczek, a następnie sadzi w niektórych miejscach trawę ozdobną. Taka aranżacja ogrodu ogranicza do minimum konieczność jego pielęgnacji. Zatem potrzebne jest jedynie koszenie na odpowiednią wysokość, a także podlewanie, aeracja i nawożenie. Dzięki właściwej wysokości trawy i jej dużej wytrzymałości można postawić na niej bezpośrednio meble ogrodowe. Możliwości jest wiele, a ciekawe propozycje mebli w nowoczesnym stylu znajdziesz na stronie: https://abanet.pl/346-meble-ogrodowe. Meble mogą mieć także niestandardowe, opływowe kształty i różnorodną, nietuzinkową kolorystykę.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze mebli do nowoczesnego ogrodu?

Kiedyś plastikowe meble nie kojarzyły się z wysoką jakością, ale wraz z rozwojem materiałów takich jak polietylen się to zmieniło. Można wybrać modele foteli, narożników i sof wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, ale i proces blaknięcia koloru. Oczywiście tworzywo sztuczne jest także odporne na wilgoć. Poza świetnymi parametrami technicznymi odznacza się również designem. Takie meble będą współtworzyć aranżacje ogrodu w stylu hi-tech. Świetnie urozmaicą minimalistyczne nasadzenia. Można zdecydować się na stoliki czy krzesła podświetlane z wbudowanym oświetleniem LED, dla tych którzy lubią spędzać czas na łonie natury po zmroku. Meble do nowoczesnego ogrodu powinny być dopasowane pod względem wielkości do potrzeb użytkowników. Zatem jeżeli często zapraszasz gości, wybierz większe ogrodowe sofy czy kilka foteli i ustaw w odpowiedniej konfiguracji, tak by zapewniały ergonomię i swobodę poruszania się pomiędzy poszczególnymi meblami.