Rodzaje donic i ich zastosowanie w aranżacjach balkonów

Donice z roslinami w aranżacji balkonu

Artykuł partnera.

Rośliny w donicach to doskonały sposób na ozdobienie balkonu. Dzięki nim przestrzeń ta ożywi się i stanie bardziej przytulna, pozwalając na spędzanie wolnych chwil w relaksującej atmosferze. Jak wybrać najlepsze donice na balkon? Jakie rodzaje doniczek sprawdzą się w aranżacji tej przestrzeni? Oto kilka sprawdzonych pomysłów na to, jak zamienić balkon w efektowny, kwitnący ogród.

Jakie rodzaje donic sprawdzą się na balkonie?

Aby stworzyć własny, mały ogród na balkonie należy wyposażyć się w zestaw doniczek, w których posadzone zostaną rośliny. W większości aranżacji doskonale sprawdzają się różnej wielkości podłużne skrzynki balkonowe. Mogą one zostać ustawione na podłodze lub też powieszone na balustradzie za pomocą specjalnych uchwytów. Dobrym rozwiązaniem są także doniczki na barierkę, posiadające wgłębienie pozwalające na ich łatwy i wygodny montaż na poręczy. Efektownym uzupełnieniem aranżacji balkonu mogą być także rośliny posadzone w doniczkach wiszących.

Jak wybrać najlepsze doniczki do aranżacji balkonu?

Wybierając donice na balkon, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, aby aranżacja przestrzeni była efektowna, dobrze jest postawić na spójny styl wszystkich elementów, w tym również skrzynek na kwiaty. Po drugie, trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są donice. Doniczki balkonowe powinny być wykonane z surowca odpornego na działanie czynników atmosferycznych, co zapewni im większą trwałość i wydłuży ich żywotność.

Jak wyjaśnia ekspert z internetowego sklepu ogrodniczego i hurtowni doniczek Sklep Kwiecisty: na balkonie dobrze sprawdzają się doniczki z tworzyw sztucznych. Nie blakną one pod wpływem oddziaływania promieni słonecznych, są odporne na wilgoć i nie pękają podczas przymrozków.

Wybierając doniczki na balkon warto kierować się nie tylko względami wizualnymi. Choć estetyka jest w przypadku aranżowania balkonu bardzo ważna, to równie istotne są także kwestie praktyczne. Doniczki balkonowe powinny być więc nie tylko ładne, ale też trwałe i odporne na zmienną aurę.