Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera w Krakowie?

Kupowanie mieszkania w Krakowie

Kraków to jeden z najważniejszych rynków nieruchomości w Polsce. Sporo osób decyduje się kupić tu mieszkanie – przemawia za tym szereg przesłanek. Warto postawić na lokal od dewelopera. Jakie korzyści z tego wynikają?

Różnorodność ofert

Realizowane obecnie  inwestycje deweloperskie w Krakowie to szerokie pole do popisu dla tych, którym marzy się własne M-4 w stolicy Małopolski. Od kawalerek po luksusowe apartamenty – to właśnie można znaleźć wśród propozycji deweloperów. Metraż, lokalizację oraz standard wykończenia każdy nabywca jest w stanie dopasować do własnych potrzeb. Nowoczesne osiedla powstają w wielu częściach miasta – zarówno w centrum, jak i na obrzeżach.

Opcja wykończenia pod klucz

Podpisując umowę z deweloperem, kupujący wybiera pomiędzy stanem deweloperskim a wykończeniem pod klucz. Przedstawiciele firmy Ekopark podkreślają, że jej klienci częściej decydują się na tzw. stan surowy, niemniej gotowe do zamieszkania lokum to także godna uwagi opcja. Wykończenie pod klucz adresowane jest przede wszystkim do osób, które chcą jak najprędzej się wprowadzić lub z innych względów nie mają czasu na remont. Cena zależy od wybranego pakietu ze wskazaniem na zakres prac oraz jakość materiałów.

Atrakcyjna  infrastruktura osiedlowa

Deweloperzy podejmujący się przedsięwzięć z zakresu budownictwa mieszkaniowego w Krakowie i nie tylko ogromną wagę przykładają do rozmaitych udogodnień podnoszących komfort życia mieszkańców. Mowa tutaj m.in. o ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych, placach zabaw dla dzieci, terenach rekreacyjnych czy bliskości przystanków transportu miejskiego, placówek oświatowych (przedszkoli i szkół) oraz punktów handlowo- usługowych.

Niskie koszty eksploatacji

Mieszkania od deweloperów mają ten plus, że są objęte rękojmia oraz gwarancją deweloperską. Projektowane są obecnie w taki sposób, aby przez długi czas nie wymagały poważnych remontów, co zmniejsza wydatki związane z ich utrzymaniem. Poza tym czynsz jest w przypadku nowych mieszkań niższy niż przy lokalach z rynku wtórnego.