Pierwotny rynek mieszkań w Warszawie – nowe trendy

Nowości na rynku mieszkań, obecne trendy

Pandemia zmieniła wiele przyzwyczajeń Polaków. Dotyczy to również kwestii związanych z zakupem mieszkań. Nowe trendy doskonale widać na przykładzie Warszawy, która jest największym rynkiem nieruchomości w kraju.

Luksusowe mieszkania na celowniku kupujących

Pandemia spowodowała wzrost zapotrzebowania na apartamenty wysoki standard. Warszawa ma pod tym względem bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę, co stwarza potencjalnym nabywcom szerokie możliwości inwestycyjne. Eksperci z firmy deweloperskiej Ronson podkreślają, że dobra luksusowe zawsze są świetną lokatą kapitału i w długoterminowej perspektywie przynoszą wymierne korzyści. Jest to sektor wyjątkowo odporny na rozmaite kryzysy – takie mieszkanie zawsze można wynająć lub sprzedać i przy okazji nieźle na tym zarobić, gdyż z czasem zyskuje na wartości.

Rodzinne apartamenty w cenie

Konieczność spędzania większej ilości czasu w czterech kątach sprawiła,  że coraz więcej osób zainteresowanych kupnem mieszkania w stolicy decyduje się na przestronne apartamenty z ogrodem. Warszawa w tym obszarze oferuje sporo atrakcyjnych lokalizacji, które są idealnym miejscem do prowadzenia spokojnego życia z dala od miejskiego zgiełku. Deweloperzy budujący zaciszne osiedla, gdzie mieszkańcy mają dostęp do licznych udogodnień, szybko znajdują chętnych na mieszkania. Większy metraż zapewnia wszystkim domownikom komfort i prywatność, a obszerny balkon lub możliwość korzystania z osiedlowego ogródka to dodatkowe atuty takich nieruchomości.

Kawalerki nie wychodzą z mody

W Warszawie wciąż jest wyraźnie widoczne zapotrzebowanie na kawalerki. Małe mieszkania są w szczególności poszukiwane przez najemców, dlatego znakomicie sprawdzają się w roli lokali inwestycyjnych. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że koszty zakupu i urządzenia kawalerki zwrócą się dopiero po co najmniej dziesięciu latach, niemniej podobnie jak w przypadku luksusowych apartamentów można liczyć na znaczne profity. Warto jednak pamiętać o tym, aby dokładnie przemyśleć kupno mieszkania.