Jak zapobiegać kradzieży przedmiotów i roślin z ogródka?

Ogród przy dużym domu z roslinami i różnymi przedmiotami

Artykuł sponsorowany.

Cenne przedmioty mogą być przechowywane nie tylko w domu, ale też w ogrodzie. Kosiarki i inny sprzęt ogrodniczy, ławki i parasole czy nawet duże kamienne donice – z pewnością zależy Ci, żeby całe wyposażenie ogrodu było bezpieczne. Niestety włamanie na teren podwórza jest znacznie prostsze niż sforsowanie drzwi domu. Co zrobić, kiedy z ogrodu znikną meble, drogi sprzęt lub roślinność?

Z tekstu dowiesz się:

 • w jaki sposób zapobiec kradzieży w ogrodzie,
 • jakie korzyści płyną z ubezpieczenia ogrodu,
 • jak działa ubezpieczenie ogrodu.

Jeśli spędzasz większość czasu w domu, zapewne nie obawiasz się kradzieży na własnym podwórku. Jednak złodzieje mogą znaleźć dogodny moment i niepostrzeżenie zabrać Twoje cenne przedmioty. Warto więc zadbać o ubezpieczenie domu i ogrodu. Dobrym wyborem będzie ubezpieczenie ERGO Hestia i pakiet ERGO 7, który zapewnia najbardziej dostosowaną do klienta indywidualną ochronę.

Architektura ogrodu i wyposażenie działki – czy można zapobiec kradzieży?

Istnieje kilka sposobów, które zmniejszają ryzyko kradzieży sprzętu ogrodowego. Są to:

 • Wysokie, trudne do sforsowania ogrodzenie.
 • Montaż wytrzymałego, antywłamaniowego zamka w bramie i furtce.
 • Monitoring – najlepiej w widocznym miejscu, aby odstraszyć potencjalnego złodzieja widokiem kamer.
 • Alarm antywłamaniowy.

Niestety wprawny włamywacz może poradzić sobie nawet z najlepszymi zabezpieczeniami. Nic nie chroni Twojej posesji całkowicie – systemy bywają zawodne, a profesjonalni złodzieje potrafią łatwo znaleźć sposoby na ich ominięcie. Jeśli rozważysz zakup ubezpieczenia od ERGO Hestii, możesz być pewien, że pakiet ERGO 7 ochroni nie tylko Twoje rośliny i meble, ale całą architekturę ogrodu, czyli np. ogrodzenia, jacuzzi, lampy ogrodowe, doniczki czy grill.

Ubezpieczenie ogrodu – jakie z tego mogą być korzyści?

Dzięki ubezpieczeniu mienia będziesz mógł otrzymać odszkodowanie w razie włamania i kradzieży. Zastanawiasz się, co zyskujesz dzięki ubezpieczeniu mieszkania i ogrodu? Rozważ wybór kompleksowego pakietu ERGO 7, który sprawia, że:

 • masz możliwość uzyskania odszkodowania za straty w razie kradzieży sprzętu ogrodowego oraz roślin,
 • Twój majątek jest w pełni chroniony – nie tylko meble, sprzęt ogrodniczy, jak np. kosiarka, rośliny, lecz także fotowoltaika,
 • jesteś zabezpieczony finansowo w razie wystąpienia innych zdarzeń losowych, takich jak pożar, zalanie, uderzenie pioruna czy huragan.

Ubezpieczenie ogrodu – jak to działa?

Ubezpieczenie ERGO Hestia – ERGO 7 jest dostępne w dwóch formach. Sprawdź:

 • Ubezpieczenie mienia od ognia i zdarzeń losowych.
 • Ubezpieczenie mienia od kradzieży.

W ramach obydwu pakietów ochroną jest objęta architektura ogrodu, dom oraz Twoje rzeczy osobiste. W przypadku domu całorocznego możesz więc ubezpieczyć cały dom (budynek), budynek gospodarczy, wyposażenie, rzeczy osobiste, antyki i dzieła sztuki oraz ogród i jego wyposażenie. Możliwe jest też ubezpieczenie domku letniskowego.

Wybrany pakiet możesz również poszerzyć o dodatkowe opcje, np. OC w życiu prywatnym oraz NNW. W ten sposób zabezpieczysz się przed finansowymi skutkami zdarzeń spowodowanych przez Ciebie, Twoje dzieci lub zwierzęta. W razie wypadku np. w ogrodzie lub w domu otrzymasz też odszkodowanie, które będziesz mógł przeznaczyć na leczenie oraz rehabilitację.

Ubezpieczenie ogrodu jest tak samo istotne, jak ubezpieczenie domu. Możesz połączyć te pakiety w jednym, kompleksowym, oferowanym przez ERGO Hestia ubezpieczeniu. Twoje mienie będzie bezpiecznie, niezależnie od tego, czy znajduje się w domu, czy w jego najbliższym otoczeniu.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.